Wydawca treści
Rezerwaty przyrody
Rezerwaty to wydzielone obszary o szczególnych wartościach przyrodniczych, zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym. Ogranicza się tam gospodarkę leśną.
Rezerwaty to wydzielone obszary o szczególnych wartościach przyrodniczych, zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym. Ogranicza się tam gospodarkę leśną.
Rezerwat „Nad Tanwią"
Rok utworzenia: 1958
Powierzchnia: 47,49 ha
Leśnictwo: Zagóra, Borowiec
Rezerwat utworzony w celu ochrony w stanie naturalnym malowniczego krajobrazu dolin rzek Tanwi i Jelenia z licznymi kaskadami „szumami", gatunkami chronionych roślin i zwierząt.
Rezerwat „Czartowe Pole"
Rok utworzenia: 1958
Powierzchnia: 80,07 ha
Leśnictwo: Karczmisko
Rezerwat utworzony w celu ochrony w stanie naturalnym malowniczego przełomu przez strefę krawędziową Roztocza doliny Sopotu, z licznymi kaskadami oraz z ruinami papierni z połowy XVIII wieku.
Rezerwat „Nowiny"
Rok utworzenia: 1990
Powierzchnia: 3,83 ha
Leśnictwo: Kalina
Rezerwat torfowiskowy utworzony w celu zachowania bogatej roślinności wodnej i torfowiskowej śródleśnych bagienek oraz ochrony występujących tam chronionych roślin torfowiskowych.
Najnowsze aktualności
Sprzedaż drewna
Sprzedaż drewna
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
Aktualny cennik detaliczny sprzedaży drewna znajdą Państwo poniżej. Prosimy o kontakt telefoniczny, jeśli interesuje Państwa zakup drewna.
Sprzedaż drewna średnio- i małowymiarowego prowadzona jest w kancelariach leśnictw przez leśniczych w środy i piątki w godz 700-1000.
Sprzedaż surowca drzewnego dla firm zajmujących się przerobem drewna odbywa się za pośrednictwem Portalu Leśno-Drzewnego oraz serwisu aukcji internetowych „e-drewno".
Aktualne zasady sprzedaży drewna są dostępne na stronie Portalu Leśno-Drzewnego.
Przedsiębiorcy (osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, wykonujące działalność gospodarczą) mogą dokonać zakupu poprzez:
- sprzedaż ofertową w Portalu Leśno-Drzewnym z uwzględnieniem wielkości zakupu drewna dla przedsiębiorców posiadających historię zakupów,
- sprzedaż ofertową w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje,
- systemowe aukcje internetowe w aplikacji „e-drewno" (dwa cykle półroczne 2 x 15% puli ofertowej),
- aukcje internetowe w aplikacji „e-drewno" (drewno niesprzedane w aukcjach systemowych),
- inne aukcje i submisje oraz negocjacje handlowe.
Zakup drewna na potrzeby własne, niezwiązane z przerobem lub obrotem drewna, zarówno dla przedsiębiorców jak i osób fizycznych możliwy jest bezpośrednio w nadleśnictwach w ramach sprzedaży detalicznej.
Reklamacje drewna w Nadleśnictwie Józefów rozpatrywane są zgodnie z Decyzją nr 161z dnia 13.11.2019r. w sprawie wprowadzenia Zasad rozpatrywania reklamacji na drewno w PGLLP