obiekty edukacyjne
Wybierz najlepsze miejsce do zajęć edukacyjnych lub wycieczki do lasu!
Na terenie siedziby Nadleśnictwa utworzono punkt edukacji przyrodniczo-leśnej Leśna Klasa, wyposażony w drewniane stoły i ławy, tablice informacyjne, miejsce ogniskowe oraz specjalnie zaprojektowane zadrzewienia. W tej samej lokalizacji można skorzystać z naszej izby edukacyjnej, w tym sal: dydaktycznej i muzealnej.
izba muzealna (przyrodnicza) - znajduje się w budynku Straży Leśnej, została wyposażona w 35 tablic o tematyce przyrodniczej oraz leśne eksponaty w postaci przekrojów drzewa, eksponatów archiwalnych z pracy leśnika, różnego rodzaju skamieniałości.
Zajęcia odbywają się zarówno na świeżym powietrzu jak i w obiekcie zamkniętym. Obok Budynku Straży Leśnej ma swój początek pierwsza z czterech naszych ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych, o długości 260 m, na której oprócz różnych gatunków drzew i krzewów można zobaczyć zabytkowy pręgierz oraz lamus z XVIII w.
Sprawdź naszą lokalizację:
Na naszym terenie utworzyliśmy jeszcze trzy ścieżki edukacyjne:
Dokładna charakterystyka tras, ich przebieg, opis przystanków i pozostałe informacje są dostępne w folderach do pobrania na końcu artykułu.
Dużym zainteresowaniem, szczególnie w okresie wiosennym, cieszy się nasza szkółka leśna Rebizanty, położona w okolicach Suśca. Zwiedzający mogą się zapoznać z zasadami produkcji materiału sadzeniowego na potrzeby odnowienia lasu oraz rozpoznawaniem sadzonek różnych gatunków drzew leśnych. Na szkółce produkuje się ok. 3 mln sadzonek rocznie!
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną!
Najnowsze aktualności
Sprzedaż drewna
Sprzedaż drewna
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
Aktualny cennik detaliczny sprzedaży drewna znajdą Państwo poniżej. Prosimy o kontakt telefoniczny, jeśli interesuje Państwa zakup drewna.
Sprzedaż drewna średnio- i małowymiarowego prowadzona jest w kancelariach leśnictw przez leśniczych w środy i piątki w godz 700-1000.
Sprzedaż surowca drzewnego dla firm zajmujących się przerobem drewna odbywa się za pośrednictwem Portalu Leśno-Drzewnego oraz serwisu aukcji internetowych „e-drewno".
Aktualne zasady sprzedaży drewna są dostępne na stronie Portalu Leśno-Drzewnego.
Przedsiębiorcy (osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, wykonujące działalność gospodarczą) mogą dokonać zakupu poprzez:
- sprzedaż ofertową w Portalu Leśno-Drzewnym z uwzględnieniem wielkości zakupu drewna dla przedsiębiorców posiadających historię zakupów,
- sprzedaż ofertową w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje,
- systemowe aukcje internetowe w aplikacji „e-drewno" (dwa cykle półroczne 2 x 15% puli ofertowej),
- aukcje internetowe w aplikacji „e-drewno" (drewno niesprzedane w aukcjach systemowych),
- inne aukcje i submisje oraz negocjacje handlowe.
Zakup drewna na potrzeby własne, niezwiązane z przerobem lub obrotem drewna, zarówno dla przedsiębiorców jak i osób fizycznych możliwy jest bezpośrednio w nadleśnictwach w ramach sprzedaży detalicznej.
Reklamacje drewna w Nadleśnictwie Józefów rozpatrywane są zgodnie z Decyzją nr 161z dnia 13.11.2019r. w sprawie wprowadzenia Zasad rozpatrywania reklamacji na drewno w PGLLP