Łowiectwo

Łowiectwo jest elementem ochrony środowiska przyrodniczego – tak definiuje je ustawa „Prawo łowieckie" z 1995 r. Zwierzęta łowne (20 proc. gatunków ssaków i 12 proc. ptaków występujących w Polsce) są dobrem ogólnonarodowym i własnością Skarbu Państwa.

Łowiectwo jest elementem ochrony środowiska przyrodniczego – tak definiuje je ustawa „Prawo łowieckie" z 1995 r. Zwierzęta łowne (20 proc. gatunków ssaków i 12 proc. ptaków występujących w Polsce) są dobrem ogólnonarodowym i własnością Skarbu Państwa.

Puszcza Solska jest doskonałym terenem łowieckim obfitującym w zwierzynę łowną, należy tu wymienić łosia, jelenia, sarnę, dzika, lisa, jenota. W obrębie Nadleśnictwa znajduje się 11 obwodów łowieckich dzierżawionych przez Koła Łowieckie oraz Ośrodek Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych o Nr 313 Hamernia i Ośrodek Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych Nr 300 Bukownica, w którym myśliwi mogą spełnić mile czas i zrealizować swoje marzenia łowieckie podczas polowania na rogacze w okresie letnim oraz polowania na jelenie, sarny, dziki w okresie jesienno-zimowym.

Na potrzeby opracowania rocznych planów pozyskania zwierzyny, a także w celu określenia zabiegów hodowlanych i ochronnych w lesie niezbędne jest oszacowanie liczebności zwierzyny. Wynika z niego m.in., że na przestrzeni ostatnich lat stan populacji jeleniowatych systematycznie wzrasta.

Dodatkowych wrażeń dostarczają  spotkania z wilkiem, który decyzją Wojewody Zamojskiego jest objęty ochroną całkowitą oraz rysiem.

W sezonie pozyskuje się następujące ilości zwierzyny: 48 jeleni, 50 saren, 27 dzików. 

Atrybutem jest malowniczo położona kwatera myśliwska Hamernia, która zapewnia spokój wypoczywającym myśliwym i ich osobom  towarzyszącym.

 

Zobacz także:

 

  

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo Józefów prowadzi sprzedaż drewna wielowymiarowego, sadzonek gatunków lasotwórczych i biocenotycznych, a w sezonie przedświątecznym – także choinek.

 

 

 

 

 

 

Sprzedaż drewna

Aktualny cennik detaliczny sprzedaży drewna znajdą Państwo poniżej. Prosimy o kontakt telefoniczny, jeśli interesuje Państwa zakup drewna.

Sprzedaż drewna średnio- i małowymiarowego prowadzona jest w kancelariach leśnictw przez leśniczych w środy i piątki w godz 700-1000.

Sprzedaż surowca drzewnego dla firm zajmujących się przerobem drewna odbywa się za pośrednictwem Portalu Leśno-Drzewnego oraz serwisu aukcji internetowych „e-drewno".

 

 

 

Aktualne zasady sprzedaży drewna są dostępne na stronie Portalu Leśno-Drzewnego.

 

Przedsiębiorcy (osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, wykonujące działalność gospodarczą) mogą dokonać zakupu poprzez:

  • sprzedaż ofertową w Portalu Leśno-Drzewnym z uwzględnieniem wielkości zakupu drewna dla przedsiębiorców posiadających historię zakupów,
  • sprzedaż ofertową w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje,
  •  systemowe aukcje internetowe w aplikacji „e-drewno" (dwa cykle półroczne 2 x 15% puli ofertowej),
  • aukcje internetowe w aplikacji „e-drewno" (drewno niesprzedane w aukcjach systemowych),
  • inne aukcje i submisje oraz negocjacje handlowe.

Zakup drewna na potrzeby własne, niezwiązane z przerobem lub obrotem drewna, zarówno dla przedsiębiorców jak i osób fizycznych możliwy jest bezpośrednio w nadleśnictwach w ramach sprzedaży detalicznej.

   

 

 

Sprzedaż sadzonek

Sprzedaż sadzonek odbywa się leśnictwie Rybnica - na szkółce lesnej Rebizanty.

 

<

 

 

Sprzedaż choinek

 

Sprzedaż drzewek choinkowych prowadzona jest w okresie przedświątecznym. Ogłoszenia o sprzedaży umieszczane są w Aktualnościach.