oferta edukacyjna

Poznawaj las wszystkimi zmysłami! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej!

 

 

Edukacja prowadzona jest w oparciu o dziesięcioletni program edukacji leśnej społeczeństwa oraz tworzone w ramach programów dziesięcioletnich, roczne programy edukacyjne.

Nadleśnictwo Józefów dysponuje ofertą edukacyjną dla różnych grup wiekowych– od przedszkolaków poczynając, na osobach dorosłych kończąc. W ofercie edukacyjnej nadleśnictw znajduje się cały wachlarz działań edukacyjnych, zarówno terenowych, jak i prowadzonych w obiektach zamkniętych. Umożliwia to prowadzenie działalności edukacyjnej w ciągu całego roku, niezależnie od warunków atmosferycznych.

W ofercie nadleśnictwa znajdują się między innymi: lekcje terenowe i wycieczki z przewodnikiem z wykorzystaniem ścieżek dydaktycznych, zajęcia w izbie edukacyjnej, spotkania z leśnikiem w szkołach.

Dysponujemy szeregiem pomocy naukowych, takich jak tablice, filmy przyrodnicze, nagrania odgłosów zwierząt, prezentacje multimedialne i inne. Tematy spotkań staramy się dostosować do wieku uczestników i okoliczności spotkania (przykładowe scenariusze na e-rys.pl).

Staramy się włączać w inicjatywy lokalne, organizujemy konkursy i wystawy o tematyce przyrodniczej, uczestniczymy w różnych akcjach, imprezach, festynach i targach.

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do lasu – najbogatszego laboratorium przyrody!

 

 

 

Nasi edukatorzy: Julita Zając (664 168 277), Kazimierz Okoń, Krzysztof Malec, Grzegorz Mach. 

Zadzwoń lub napisz: dane kontaktowe Nadleśnictwa Józefów.

Formularz zgłoszeniowy:  kliknij tutaj;

 

Sprawdź nasze obiekty edukacyjne!

 

 

 

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Rezerwaty przyrody

Rezerwaty przyrody

Rezerwaty to wydzielone obszary o szczególnych wartościach przyrodniczych, zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym. Ogranicza się tam gospodarkę leśną.

Rezerwaty to wydzielone obszary o szczególnych wartościach przyrodniczych, zachowane   w stanie naturalnym lub mało zmienionym. Ogranicza się tam gospodarkę leśną.

Rezerwat „Nad Tanwią"

Rok utworzenia: 1958
Powierzchnia: 47,49 ha
Leśnictwo: Zagóra, Borowiec

Rezerwat utworzony w celu ochrony w stanie naturalnym malowniczego krajobrazu dolin rzek Tanwi i Jelenia z licznymi kaskadami „szumami", gatunkami chronionych roślin i zwierząt.

Rezerwat „Czartowe Pole"

Rok utworzenia: 1958
Powierzchnia: 80,07 ha
Leśnictwo: Karczmisko

Rezerwat utworzony w celu ochrony w stanie naturalnym malowniczego przełomu przez strefę krawędziową Roztocza doliny Sopotu, z licznymi kaskadami oraz z ruinami papierni z połowy XVIII wieku.

Rezerwat „Nowiny"

Rok utworzenia: 1990
Powierzchnia: 3,83 ha
Leśnictwo: Kalina

Rezerwat torfowiskowy utworzony w celu zachowania bogatej roślinności wodnej i torfowiskowej śródleśnych bagienek oraz ochrony występujących tam chronionych roślin torfowiskowych.