Asset Publisher
Surowiec do wszystkiego
W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.
Szacuje się, że współcześnie ma ono ok. 30 tys. zastosowań: drewno i materiały drewnopochodne są wykorzystywane m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych.
Szacuje się, że współcześnie drewno ma ok. 30 tys. zastosowań
Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystujemy na tak wielką skalę. Jest niezbędnym elementem modnego dziś życia w stylu „eko", w harmonii z naturą i w zdrowiu. W obliczu zmian klimatycznych ważne jest też to, że nie tylko żywe drzewa wiążą znaczne ilości dwutlenku węgla. Wielkim magazynem CO2 są również produkty z drewna.
Im bardziej rozwinięta i nowoczesna gospodarka, tym więcej drewna potrzebuje. W ciągu ostatnich dwóch dekad zużycie drewna w naszym kraju wzrosło aż dwuipółkrotnie. W 1990 r. Polak przeciętnie zużywał rocznie równowartość 0,4 m sześc. drewna okrągłego, a obecnie – ponad 1 m sześc. Można się spodziewać, że ten wskaźnik jeszcze bardziej wzrośnie – do wartości podobnych jak w innych krajach europejskich (Niemiec zużywa rocznie średnio 1,7 m sześc. drewna, Czech – prawie 1,5 m sześc., Włoch– 1,1 m sześc.).
Dowiedz się więcej o drewnie z książki „Naturalnie, drewno!" (PDF)
Asset Publisher
oferta łowiecka
oferta łowiecka
Nadleśnictwo Józefów zaprasza na polowania dla myśliwych krajowych i zagranicznych.
Występujące gatunki zwierzyny (zwierząt łownych):
łoś, jeleń szlachetny, daniel, sarna, dzik, lis, jenot, borsuk, kuna leśna, kuna domowa, tchórz, zając, bażant, kuropatwa, kaczka krzyżówka, gołąb grzywacz, słonka.
Mapa poglądowa
W trakcie realizacji
Dane kontaktowe
Szczegółowe informacje odnośnie OHZ LP „HAMERNIA” można uzyskać u
Leśniczego ds. łowieckich Sławomira Lefanowicza
Tel. 694-418-965,
e mail: slawomir.lefanowicz@lublin.lasy.gov.pl
Jak zamówić Polowanie
Zasady zamówienia polowania znajdziecie na stronie Biura Turystyki Myśliwskiej „Roztocze” prowadzonego przez Regionalną Dyrekcję Lasów w Lublinie.
Link do strony poniżej : https://www.lublin.lasy.gov.pl/oferta-lowiecka#.X7uQTLfdiUk
Atrakcje turystyczne w regionie:
Wieża widokowa w Suścu na Górze Grabowickiej
Rezerwat nad Tanwią ze ścieżką turystyczną w miejscowości Huta Szumy
Rezerwat Nowiny
Kamieniołom Babia Dolina z basztą widokową
Rynek w Józefowie z fontanną.
Rezerwat ,,Czartowe Pole ze ścieżką turystyczną w miejscowości Hamernia
Aleja ze starych dębów z kapliczką na wodzie w Górecku Kościelnym
Roztoczański Park Narodowy
Kościół na wodze w Zwierzyńcu
Browar w Zwierzyńcu
Stare Miasto w Zamościu
Zobacz także: