Asset Publisher Asset Publisher

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśniczy jednoosobowo kieruje nadleśnictwem, ponosi za nie odpowiedzialność i reprezentuje je na zewnątrz.

Zastępca nadleśniczego odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych.

Dział Gospodarki Leśnej prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji   i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i edukacji leśnej, zagospodarowania turystycznego, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i  ewidencją gruntów oraz udostępnianiem lasu.

Leśnictwa są podstawową jednostką terenową w nadleśnictwie, w której bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy.

Stanowisko do spraw kontroli zajmowane jest w nadleśnictwie przez inżyniera nadzoru. Inżynier nadzoru kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez nadleśniczego i współpracuje z zastępcą nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag i propozycji.

Główny księgowy wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną, dokumentów finansowo-księgowych. Główny księgowy kieruje działem finansowo-księgowym.

Dział Administracyjno-Gospodarczy zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. Działem tym kieruje sekretarz, który jest jednocześnie bezpośrednim przełożonym kierownika gospodarstwa pomocniczego.

Stanowisko do spraw pracowniczych podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w nadleśnictwie.

Posterunek Straży Leśnej jest komórką organizacyjną przy nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa. Posterunkiem kieruje komendant, podległy bezpośrednio nadleśniczemu. Prowadzi również sprawy gospodarczo-obronne, obrony cywilnej, kancelarii tajnej w nadleśnictwie oraz spraw związanych z ochroną tajemnicy państwowej.

Skład osobowy posterunku stanowią strażnicy, bezpośrednio podlegli komendantowi posterunku.

Sprawy bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzi strażnik leśny, który       w tym zakresie podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Do zadań pracownika należy koordynacja całokształtu spraw związanych z przestrzeganiem przepisów i zasad bhp w nadleśnictwie, analizowanie przyczyn wypadków przy pracy i skutków chorób zawodowych, a także stanu zdrowotnego załogi, organizowanie badań, szczepień i innej działalności profilaktycznej oraz podejmowanie środków zaradczych w tym zakresie.

 

Dystynkcje w Lasach Państwowych - czyli kto jest kim w nadleśnictwie:

Aktualny Regulamin Organizacyjny Nadleśnictwa Józefów jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

oferta łowiecka

oferta łowiecka

Nadleśnictwo Józefów zaprasza na polowania dla myśliwych krajowych i zagranicznych.

 

Występujące gatunki zwierzyny (zwierząt łownych):

 

łoś, jeleń szlachetny, daniel, sarna, dzik, lis, jenot, borsuk, kuna leśna, kuna domowa, tchórz, zając, bażant, kuropatwa, kaczka krzyżówka, gołąb grzywacz, słonka.

 

 

Mapa poglądowa

W trakcie realizacji

 

Dane kontaktowe

 

Szczegółowe informacje odnośnie OHZ LP „HAMERNIA” można uzyskać u

Leśniczego ds. łowieckich Sławomira Lefanowicza

Tel. 694-418-965,

e mail: slawomir.lefanowicz@lublin.lasy.gov.pl

 

 

 

Jak zamówić Polowanie

 

Zasady zamówienia polowania znajdziecie na stronie Biura Turystyki Myśliwskiej „Roztocze” prowadzonego przez Regionalną Dyrekcję Lasów w Lublinie.

Link do strony poniżej : https://www.lublin.lasy.gov.pl/oferta-lowiecka#.X7uQTLfdiUk

 

 

Atrakcje turystyczne w regionie:

 

Wieża widokowa w Suścu na Górze Grabowickiej

Rezerwat  nad Tanwią ze ścieżką turystyczną w miejscowości Huta Szumy

Rezerwat Nowiny

Kamieniołom Babia Dolina z basztą widokową

Rynek w Józefowie z fontanną.

Rezerwat ,,Czartowe Pole ze ścieżką turystyczną w miejscowości Hamernia

Aleja ze starych dębów z kapliczką na wodzie w Górecku Kościelnym

Roztoczański Park Narodowy

Kościół na wodze w Zwierzyńcu

Browar w Zwierzyńcu

Stare Miasto w Zamościu

 

 

Zobacz także: