Web Content Display Web Content Display

oferta edukacyjna

Poznawaj las wszystkimi zmysłami! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej!

 

 

Edukacja prowadzona jest w oparciu o dziesięcioletni program edukacji leśnej społeczeństwa oraz tworzone w ramach programów dziesięcioletnich, roczne programy edukacyjne.

Nadleśnictwo Józefów dysponuje ofertą edukacyjną dla różnych grup wiekowych– od przedszkolaków poczynając, na osobach dorosłych kończąc. W ofercie edukacyjnej nadleśnictw znajduje się cały wachlarz działań edukacyjnych, zarówno terenowych, jak i prowadzonych w obiektach zamkniętych. Umożliwia to prowadzenie działalności edukacyjnej w ciągu całego roku, niezależnie od warunków atmosferycznych.

W ofercie nadleśnictwa znajdują się między innymi: lekcje terenowe i wycieczki z przewodnikiem z wykorzystaniem ścieżek dydaktycznych, zajęcia w izbie edukacyjnej, spotkania z leśnikiem w szkołach.

Dysponujemy szeregiem pomocy naukowych, takich jak tablice, filmy przyrodnicze, nagrania odgłosów zwierząt, prezentacje multimedialne i inne. Tematy spotkań staramy się dostosować do wieku uczestników i okoliczności spotkania (przykładowe scenariusze na e-rys.pl).

Staramy się włączać w inicjatywy lokalne, organizujemy konkursy i wystawy o tematyce przyrodniczej, uczestniczymy w różnych akcjach, imprezach, festynach i targach.

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do lasu – najbogatszego laboratorium przyrody!

 

 

 

Nasi edukatorzy: Julita Zając (664 168 277), Kazimierz Okoń, Krzysztof Malec, Grzegorz Mach. 

Zadzwoń lub napisz: dane kontaktowe Nadleśnictwa Józefów.

Formularz zgłoszeniowy:  kliknij tutaj;

 

Sprawdź nasze obiekty edukacyjne!

 

 

 

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nauka pójdzie w las

Nauka pójdzie w las

W dniach 13 i 14 maja 2025 r. odbędzie się bezpłatne szkolenie pod hasłem „Nauka idzie w las” adresowane do nauczycieli szkół podstawowych i średnich oraz osób prowadzących edukację przyrodniczą.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Wydział Agrobioinżynierii lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Zarządem Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie oraz lubelskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Leśnego.

W celu rejestracji oraz znalezienia szczegółów odnośnie szkolenia zapraszamy na stronę internetową: 
Nauka idzie w las – bezpłatne szkolenie

W pierwszym dniu szkolenia, po serii wykładów realizowanych w budynku Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (zarówno stacjonarnie, jak i w formule on-line), uczestnicy zostaną przewiezieni  do  szkółki leśnej w Osmolicach na zajęcia terenowe, natomiast drugi dzień upłynie pod znakiem całodziennych warsztatów terenowych, które zostaną przeprowadzone w kompleksach leśnych Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Celem projektu jest kształcenie kadry pedagogicznej w zakresie przyrodniczym ze szczególnym uwzględnieniem środowiska leśnego i jego bioróżnorodności (w tym roślin leśnych i związków występujących między nimi, obecności ptaków śpiewających i ich rozpoznawania po głosach z wykorzystaniem prostych aplikacji), zasobów przyrodniczych, roli leśnika w otaczającej przyrodzie oraz równoważenia w gospodarce leśnej funkcji gospodarczych i pozagospodarczych jakie pełnią nasze lasy. Dodatkowo nauczyciele i edukatorzy otrzymają gotowe scenariusze – inspiracje do samodzielnego prowadzenia edukacji przyrodniczo-leśnej.

Przedsięwzięciu patronują:
Marszałek Województwa Lubelskiego,
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie
oraz Lubelski Kurator Oświaty.
Szkolenie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW i  WFOŚiGW w Lublinie
z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Wsparcia finansowego udzielił również JM Rektor UP w Lublinie oraz Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.