Lista aktualności Lista aktualności

Wyścig BeeActive Race już za nami

W dniu 1 sierpnia br. na terenie Nadleśnictwa Józefów odbył się jeden z najpopularniejszych ogólnopolskich wyścigów kolarskich pn. „BeeActive Race – Jazda Indywidualna na czas (ITT)”

Impreza sportowa została przeprowadzona na asfaltowej drodze leśnej „Gościniec Fryszarkowski" na terenie leśnictwa Fryszarka. Dla uczestników przygotowana została i wyłączona z ruchu samochodów trasa, którą zabezpieczali pracownicy Nadleśnictwa Józefów oraz służby mundurowe. Na odcinku około 12 km wystartowało kilkudziesięciu kolarzy z całej Polski - amatorzy jak i utytułowani zawodnicy, jak Malwina Mul z Leżajska – 5 krotna mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym, szosowym i MTB.

Zawody zostały rozegrane w różnych kategoriach wiekowych od najmłodszych, aż do seniorów. Każdy z uczestników musiał pokonać około 12 kilometrowy odcinek trasy w jak najlepszym czasie.

Dla samorządowców i służb leśnych zorganizowano wyścig na dystansie 4,4 km. Wśród kobiet najlepszy czas „wykręciła” Izabela Bełz-Kawka z Nadleśnictwa Zwierzyniec, a panów – Mateusz Mandziuk z Nadleśnictwa Józefów.

Po wyścigu, na józefowskim rynku przy fontannie odbyła się dekoracja i wręczenie nagród, gdzie trzech najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii otrzymało piękne statuetki, medale, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez współorganizatorów wyścigu.

Celem wydarzenia było m.in.: propagowanie aktywnego wypoczynku, rekreacji i zdrowego trybu życia, popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej, wsparcie akcji ratowania ginących pszczół – Pszczele Hotele oraz promocja walorów przyrodniczych terenu Puszczy Solskiej. W przyszłości planowane są kolejne edycje BeeActive Race" na terenie Roztocza.

Organizatorem wyścigu było BSK "Miód Kozacki" i Stowarzyszenie Cyklistów "Team Bystre".