Lista aktualności Lista aktualności

Pracownik Nadleśnictwa Józefów zwycięzcą zawodów na nartorolkach

W deszczowej aurze, na bardzo śliskiej, mokrej nawierzchni zostały rozegrane zawody na nartorolkach RolkoWisłok wzdłuż malowniczej rzeki Wisłok.

Mimo niesprzyjającej aury na starcie stanęło wielu miłośników tego rodzaju aktywności, w tym wielu utytułowanych zawodników, między innymi aktualny Mistrz Polski Amatorów w jeździe na nartorolkach. Wśród uczestników stawił się także pracownik naszego nadleśnictwa Mateusz Mandziuk.

Już bezpośrednio po starcie uformowała się 6 osobowa grupa prowadząca wyścig rozgrywany stylem klasycznym na dystansie 20km, w której znalazł się również Mateusz. Jak to często bywa w zawodach ze startu wspólnego zawodnicy ‘pilnowali’ siebie nawzajem, więc o końcowym dystansie decydował finish z grupy. Ostatnia 300m prosta była polem popisu Mateusza, który zachował odpowiedni zapas sił w mięśniach i z 5 pozycji w grupie wysunął się przed metą na prowadzenie i przeciął fotokomórkę jako pierwszy.

 

 

 

Nartorolki to najlepszy, letni środek przygotowawczy do narciarstwa biegowego. Utrzymanie wysokiej formy jest niezbędne do ścigania się w zimie na biegówkach. A jest o co walczyć – w tym sezonie Mateusz będzie bronił tytułu Mistrza Polski wśród pracowników LP na nartach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!