Lista aktualności Lista aktualności

Pracownik Nadleśnictwa Józefów mistrzem Polski!

Złoty medal MP pracowników LP w biegach narciarskich dla Mateusz Mandziuka.

Jak co roku w pierwszy weekend marca tysiące miłośników narciarstwa biegowego rywalizowały na Polanie Jakuszyckiej w Biegu Piastów. W ramach tego największego pod względem liczby startujących rozegrano „XXIV Bieg Leśników” oraz „XVII Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych”. Ten rok był dla nas wyjątkowy. Pierwszy raz w historii nasz pracownik wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski pracowników Lasów Państwowych. Pan Mateusz Mandziuk okazał się najlepszy na 25km trasie prowadzącej przez Góry Izerskie.

Niełatwe warunki, wymagający profil trasy, a także dodatnia temperatura to warunki, którym czoła stawić musiał każdy startujący, a tych nie brakowało. Na metę wyścigu dotarło 1725 osób.

Bieg Piastów przyciąga na start amatorów, jak i profesjonalistów. Wśród nich w tym roku na starcie stanęła również Justyna Kowalczyk.

Poziom biegów narciarskich wśród leśników rośnie z roku na rok. Mateusz Mandziuk w klasyfikacji open zajął 32 miejsce wśród 1725 osób, rywalizując z Justyną Kowalczyk „bark w bark” przez większą część dystansu.

Życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w codziennych treningach.