Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Józefów na szklanym ekranie

Ekipa „Lata z TVP3 Lublin” odwiedziła Nadleśnictwo Józefów. W programie znalazły się akcenty związane z promocją zrównoważonej gospodarki leśnej oraz prezentacją najpiękniejszych zakątków Roztocza Środkowego.

Zamysłem twórców produkcji będącej stałym punktem wakacyjnej ramówki lubelskiego oddziału TVP jest promowanie regionalnych produktów, zabytków, historii i ciekawych ludzi. W taką konwencję znakomicie wpisują się nadleśnictwa lubelskiej dyrekcji LP, które od lat prezentują swoje walory zachęcając telewidzów do odwiedzenia swoich leśnych ostępów.

Każdy kto oglądał na żywo ponadgodzinną relację z terenu Nadleśnictwa Józefów, nie mógł czuć się zawiedziony. Niewątpliwą zaletą tej odsłony "Lata z TVP3 Lublin" była różnorodność przedstawianych treści. Nadleśniczy Stanisław Nawrocki opowiedział o ochronie przeciwpożarowej w Nadleśnictwie Józefów, zaprezentował swoją pasję jaką jest pszczelarstwo i zachęcił do przyjazdu na Roztocze. Piotr Mróz, zastępca dyrektora RDLP w Lublinie ds. ekonomicznych mówił o pozyskaniu drewna oraz doskonałej jakości roztoczańskiej wody.

Interesującym przerywnikiem związanym z doskonałym surowcem jakim jest drewno była wizyta lokalnego rzeźbiarza, Leona Kusiaka, który wspominał o efektach wieloletniej pracy.

Józefowscy leśnicy pochwalili się swoimi sukcesami w czynnej ochronie głuszca i naturalnych odnowieniach drzewostanów, zaprosili do odwiedzenia rezerwatów przyrody – unikatowych zarówno pod względem przyrodniczym, jak i historycznym, a także zachęcili do odwiedzenia regionu miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury. W programie nie mogło zabraknąć tematu kulinariów i związanych z nim propozycji na różnorodne wykorzystanie darów lasu w codziennej kuchni oraz zalet jakie niesie za sobą spożywanie dziczyzny czy sarniny.

Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć programu z Nadleśnictwa Józefów, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej lubelskiej TVP, gdzie jest on dostępny w całości.

Lato z TVP3 Lublin z Nadleśnictwa Józefów - część I 

Lato z TVP 3 Lublin z Nadleśnictwa Józefów - część II

Lato z TVP3 Lublin z Nadleśnictwa Józefów - część III