Lista aktualności Lista aktualności

Leśnik z Nadleśnictwa Józefów medalistą Mistrzostw Polski

Rozgrywane w ramach „ Biegu Piastów” „XXIII Bieg Leśników” oraz „XVI Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w narciarstwie biegowym” przyciągają coraz więcej zawodników.

3 marca 2019 roku na Polanie Jakuszyckiej  już po raz kolejny rozegrane zostały Mistrzostwa Polski pracowników Lasów Państwowych w narciarstwie biegowym. Wyścigi odbywały się na dystansie 25km stylem klasycznym na profesjonalnych trasach w Jakuszycach. Najlepszym zawodnikiem z terenu RDLP w Lublinie był reprezentant Nadleśnictwa Józefów Mateusz Mandziuk, który rywalizację ukończył na 3 miejscu wśród pracowników Lasów Państwowych zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.

Bieg Piastów w ramach, którego odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych przyciąga co roku większe grono zwolenników narciarstwa biegowego. Rywalizację na dystansie 25 km ukończyło 1709 zawodników, Mateusz Mandziuk zajął 52 miejsce w kategorii open (wliczając zawodników licencjonowanych, a także z zagranicy).

Zawody w Jakuszycach były ostatnim akcentem bogatego w starty sezonu narciarstwa biegowego. Nasz pracownik w lutym br. reprezentował Polskę podczas 51. Mistrzostw Europy Leśników i Drzewiarzy w Biathlonie Leśnym w niemieckim Arberland zdobywając 9 i 14 miejsce w biegach indywidualnych stylem klasycznym i łyżwowym będąc najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem spośród wszystkich reprezentantów naszego kraju startującym w rywalizacji mężczyzn.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!